účetnictví

vše co souvisí s provozem firmy
Uživatelský avatar
Petra
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 06, 2023 6:28 pm

účetnictví

Příspěvek od Petra »

zrovna jsem tu hledala na vašich stránkách nějakou radu k účetnictví, když se stránky najednou úplně změnily a vyskočilo tu diskuzní fórum. :) To je nový, ne? To tu nebylo.

Mám prosbu, mám firmu v Anglii. Založila jsem si ji v říjnu a stále čekám, jestli mi nějaký úřad napíše kde se mám registrovat k daním nebo tak něco a jak mám vést účetnictví. Pořád mi nic nepřišlo. Nevíte co mám dělat nebo kam zavolat?
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Re: účetnictví

Příspěvek od Martina »

trefila jste se právě do čerstvě zřízeného diskuzního fóra. Jste první, tak vítejte.
K Vašemu dotazu:
žádný úřad Vám psát nebude. K daním je firma zaregistrována automaticky jakmile je zapsána do Rejstříku společností. Žádný úřad Vám nebude psát návod jak máte vést účetnictví. Musíte si najít účetní firmu, která Vám povede elektronickou účetní evidenci. Z ní automaticky budou vypočítávány daně. Účetní firma Vám vyhotoví potřebná hlášení pro úřady.
Jestli chcete, můžeme Vám vést účetní evidenci u nás.
Uživatelský avatar
Honza.K
Příspěvky: 9
Registrován: čtv pro 07, 2023 10:54 am

Re: účetnictví

Příspěvek od Honza.K »

jakým způsobem a jak často mám dosílat účetní doklady k účetnímu?
Uživatelský avatar
Karkulka
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 08, 2023 10:34 am

Re: účetnictví

Příspěvek od Karkulka »

Mám firmu v Anglii a obchoduju v EU, můžu si vést sama podvojné účetnictví pomocí programu který mám z dřívějška a pak to nějak přepočítat a poslat do Anglie? Ještě také, komu to mám poslat?
Uživatelský avatar
Jonas
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 08, 2023 11:36 am

Re: účetnictví

Příspěvek od Jonas »

jaké jsou náklady na vedení účetnictví, když si najmu účetního?
Uživatelský avatar
Karkulka
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 08, 2023 10:34 am

Re: účetnictví

Příspěvek od Karkulka »

ještě se chci zaptat, jakým kurzem mám přepočítávat faktury, který mi přijdou v Euro třeba ze Slovenska? A naopak, když vystavím zákazníkovi na Slovensko fakturu v Kč nebo v Euro, jak ji pak mám přepočítat? Četla jsem někde, že prý uzávěrka má být v librách.
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Re: účetnictví

Příspěvek od Martina »

Karkulko, nemůže si vést české podvojné účetnictví pro firmu v UK a nějak to na konci přepočítat. To opravdu nelze. Musíte si najmout účetní firmu zde v UK.
Ohledně kurzů, když vystavujete faktury, doporučuji vystavovat v librách (£). Když nelze, protože kupující má například mentální potíže a plete si značku liber (£) s Eury, vystavte ji v EUR. U došlých faktur je jedno v jaké budou měně. Všechny faktury, vydané i přijaté se v účetnictví automaticky přepočtou na libry. K přepočtu se používá kurs stanovený Úřadem pro cla a daně. Účetní systém sám tyto kurzy zjišťuje k datu faktury, protože kurzy se mění a fakturační údaj přepočte na libry.
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Re: účetnictví

Příspěvek od Martina »

Jonas píše: pát pro 08, 2023 8:26 pm jaké jsou náklady na vedení účetnictví, když si najmu účetního?
Každá účetní firma to má jiné. U nás máme fixní položku za rok z které platíme provoz technických zařízení a dále položku za zaúčtování dokladu. Za každý účetní doklad v PDF účtujeme 30 pencí ( tj. £0.30).
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Re: účetnictví

Příspěvek od Martina »

Honza.K píše: pát pro 08, 2023 12:02 pm jakým způsobem a jak často mám dosílat účetní doklady k účetnímu?
Jestliže nejste plátcem VAT, pak na rychlosti a termínech doručování dokladů příliš nezáleží, protože uzávěrku podáváte až po skončení účetního období a máte na to dalších asi 7 měsíců.
Jestliže jste plátce VAT, musíte doklady doručit cca do týdne.
Způsob doručení dokladů stanovuje účetní firma. Je to různé. Někde je žádají majlem, což není bezpečné. U nás má každá firma svůj adresář a přes internet se přihlásí do tohoto chráněného adresáře, kde doklady v PDF uploaduje na účetní server. Doklady dostanou číslo a pracovník, účetní je prohlédne a zaúčtuje. Vám (klientovi) se zobrazí průběžně základní ekonomické ukazatele.
Jsou firmy, které mají tak malý obrat za účetní období, že se po nich ani doklady nežádají a pouze se zaúčtují fixní náklady na vedení firmy, utilities atd.
Uživatelský avatar
Filipes
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 09, 2023 10:05 am

Re: účetnictví

Příspěvek od Filipes »

Dobrý den, mám otázku, mám firmu v Anglii založenou letos v únoru. Můžu si na tuto moji firmu koupit auto a dát si nákup do nákladů firmy? A jestli ano, kde si to auto můžu koupit, musí to být jen v Anglii nebo také v Česku? Jde o to, že auta v Anglii mají volant na opačné straně a dovoz aut z Anglie, nyní po Brexitu je problém. Chtěl bych si auto koupit v Holandsku.
Odpovědět