Spojené království

vše co chcete vědět než založíte firmu
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Spojené království

Příspěvek od Martina »

prvotní informaci o založení firmy ve Spojeném království najdete zde: http://www.allfin.co.uk/cz/formatting_uk.html
Uživatelský avatar
Honza.K
Příspěvky: 9
Registrován: čtv pro 07, 2023 10:54 am

Re: Spojené království

Příspěvek od Honza.K »

Mám v úmyslu založit firmu na Kypru. Může pak tato kyperská firma vlastnit firmu v Anglii ?
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Re: Spojené království

Příspěvek od Martina »

Ano, společnost registrovaná na Kypru může vlastnit, tedy být společníkem ve společnosti registrované ve Spojeném království.
Uživatelský avatar
Katka
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 08, 2023 9:59 am

Re: Spojené království

Příspěvek od Katka »

můžu si založit firmu sama, po internetu? Fakt to funguje? Zkoušela jsem to 2x, vždy po mne chtěli, abych jim poslala sken cestovního pasu a bankovní výpis. To mi připadá, že to je podvod.
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Re: Spojené království

Příspěvek od Martina »

Můžete si založit firmu sama. Opravdu musíte zaslat scan cestovního pasu a scan bankovního výpisu. Na bankovním výpise musí být adresa Vašeho bydliště. Tak se dokazuje kde bydlíte. Zde v UK totiž neexistují osobní průkazy, pouze voličské průkazy. Jenže voličské průkazy často udávají jinou adresu, než kde člověk bydlí. Proto se adresa bydliště doloží bankovním výpisem evtl. tzv. utility bill. České občanské průkazy nejsou použitelné k doložení adresy. Někdy Úřad uzná řidičský průkaz. V každém případě si dejte pozor komu a kam scany posíláte.
Současně si domluvte, kde bude mít vaše firma sídlo, zda vám budou přeposílat poštu a co dalšího pro vás mohou udělat.
Chcete-li, můžeme Vám firmu založit a můžete mít sídlo u nás.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 08, 2023 4:48 pm

Re: Spojené království

Příspěvek od Radek »

Kolik mi musí být let, abych si mohl zažit firmu v Anglii? Je mi 16 let, myslíte, že si můžu založit firmu?
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Re: Spojené království

Příspěvek od Martina »

Radku, jestliže založíte firmu, stanete se společníkem. Budete mít nějaký podíl ve společnosti. Když budete sám, bude Váš podíl 100%, například £1 (jedna libra). Když založíte firmu s kamarádem, každý budete mít vklad £1 a každý budete mít podíl 50%. Váš věk tomu nebrání. Potom musíte jmenovat ředitele. Není omezení na věk ředitele, pouze se žádá, aby ředitel byl schopný samostatně jednat. Ředitel může anebo nemusí být společníkem. Ředitelem můžete být Vy nebo Váš kamarád, nebo někdo z rodičů, či příbuzných. Všichni ale musíte doložit totožnost a adresu bydliště.
Uživatelský avatar
Zdenek
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 09, 2023 9:37 am

Re: Spojené království

Příspěvek od Zdenek »

Mám firmu v Anglii založenou v listopadu 2022. Chtěl bych nyní zřídit pobočku v ČR, v Brně. Je lepší organizační složka nebo společnost s.r.o. ?
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Re: Spojené království

Příspěvek od Martina »

Zdenku, obojí je možné a obojí má své výhody a nevýhody. Zkuste mi napsat více, například co plánujete aby pobočka v Brně dělala. Obchodovala se zbožím, dovoz, vývoz, nákup, prodej, anebo poskytovavala služby? Jaké investice plánujete do vybavení pobočky? Bude mít pobočka zaměstnance? Podle toho se lze rozhodnout.
Uživatelský avatar
Hugo
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 09, 2023 5:14 pm

Re: Spojené království

Příspěvek od Hugo »

je možno nějak zjistit kolik firem registrovaných v UK provozují Češi? Případně kdo jsou ti, co firmy provozují?
vývoj elektronických automatů na zakázku
Odpovědět