PayPal

vše o bankách a bankovních účtech
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerry
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 16, 2024 10:26 am

PayPal

Příspěvek od Jerry »

nevím zda téma o PayPalu mám dát sem mezi banky nebo spíše mezi eshopy... Nakonec jsem se rozhodl dát to sem. Jedná se o peníze a platby.
Tak teda, jaké máte zkušenosti s PayPal? Používáte to? Máte u PayPal účet?

Mé zkušenosti jsou špatné. Před asi 15 lety jsem si zkoušel zřídit u PayPal účet. PayPal mi stahl s mým souhlasem 1 libru z mého účtu. Prý pro ověření účtu. No dobře. Jenže 1 libru nevátil a hned mi zablokoval účet u PayPalu.
Vloni jsem si zkusil zřídit u PayPal znovu účet. Povedlo se. Opět si stahnul 1 libru, pak ji vrátil. Účet u PayPal teda fungoval. Chodily na něj nějaké malé platby, max do 1200 Kč / platba, teda asi 40 liber max. Když se nashromáždilo asi 200 liber, chtěl jsem je použít na platbu na eBay. Dozvěděl jsem se, že to nejde, že prý smím pouze přijímat platby :lol: Abych prý směl platit, musím ověřit vlastní totožnost. Mám se prý vyfotit mobilem a nahrát fotku na web PayPalu. Jenže já nemám mobil, který to umí. Tak prý kamera na mém počítači mne má prý nafilmovat a nahrát na web PayPalu. Nemám kameru na počítači. Tak dobře, prý mám naskenovat můj cestovní pas. Souhlasil jsem. PayPal mi poslal odkaz na jejich web stránku, kde se dá nahrát scan dokumentu. Zkusil jsem v JPG, potom v PDF.
Oh, nahrávací stránka PayPalu nefunguje... Co dál? Prý se nedá nic dělat.....
Dělat se dá. Přestal jsem užívat PayPal.
Uživatelský avatar
Pascal
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 08, 2023 9:58 am

Re: PayPal

Příspěvek od Pascal »

Mám účet u PayPalu od května 2018. Otevřel jsem ho, protože nebyla jiná možnost. Používám ho nerad. Je to je drahý. PayPal má vysoký poplatky, dost nepřehledný. Taky ochrana je mizerná. Nikdy nevíte, co kdo vymyslí za fígl a účet vám bloknou. Další problém je, že prodám klientovi, klient si stěžuje PayPalu , že to či ono nedostal a PayPal mi platbu sebere. Já nemám nic a klient řve smíchy jak mne doběhnul.
Uživatelský avatar
Čenda
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 14, 2023 9:59 am

Re: PayPal

Příspěvek od Čenda »

PayPal není banka. Je to soukromá firma která má přesouvat prachy sem a tam a za tuto službu inkasovat poplatky. Takže na prvním místě je jejich vlastní profit. Blaho zákazníka je upozaděno. Tomu odpovídá kvalita jejich služeb.
Uživatelský avatar
webátor
Příspěvky: 4
Registrován: úte srp 13, 2024 5:48 pm

Re: PayPal

Příspěvek od webátor »

peníze na účtu PayPal jsou taková skoro "nemovitost", anebo jak říkají Slováci "nehnutělnost". :D Často jsou totiž zablokované PayPalem a nedá se s nimi nikam pohnout.
Doporučuju vyhnout se PayPalu a nepoužívat PayPal.
délám weby na zakázku
Uživatelský avatar
Skrblik
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 05, 2024 8:27 pm

Re: PayPal

Příspěvek od Skrblik »

Čenda píše: úte říj 01, 2024 6:42 am PayPal není banka. Je to soukromá firma která má přesouvat prachy sem a tam a za tuto službu inkasovat poplatky. Takže na prvním místě je jejich vlastní profit. Blaho zákazníka je upozaděno. Tomu odpovídá kvalita jejich služeb.
Přesně tak to je. Peníze ležící u PayPalu nejsou nijak zajištěny, nejsou pojištěny jako tomu je u bank. PayPal také z peněz u něj uložených neplatí uživatelům žádné úroky. Naopak PayPal svým uživatelům neustále stanovuje nové překážky a mění podmínky, za kterých smí použít jejich peníze uložené na účtu u PayPalu. Kdykoliv může PayPal vymyslet více či méně idiotskou záminku a zablokovat celý účet klienta nebo zablokovat používání jeho peněz. Možnost domoci se nápravy a svých peněz uložených u PayPalu je pak prakticky nulová.

Pro PayPal je zajímavé, aby peníze k PayPalu přicházely a ne aby odcházely. S penězi, které mají uživatelé u PayPalu totiž PayPal podniká, používá je, investuje je a to mu vynáší další zisky. PayPal nemůže potřebovat, aby peníze jen procházely od plátce přes PayPal na bankovní účet klienta. PayPal sice inkasuje poplatky za převody, ale ty nejsou tak zajímavé, jako zisky které má PayPal z investovaných peněz patřících klientům a ležících dlouhodobě u PayPalu.
V podstatě to je tak, že klienti PayPalu zdarma půjčují své peníze PayPalu k jeho podnikání. Bez jakýchkoliv záruk a s vysokým rizikem, že je nikdy neuvidí.
Používání PayPalu je vysoce adrenalinová zábava, stejně jako virtuální měny. PayPal, podobně jako bitcoin používají pašerácké gangy, kriminální živly, obchodníci s drogami, ruští a severokojejští hackeři.
Uživatelský avatar
Marcela
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 01, 2024 8:06 am

Re: PayPal

Příspěvek od Marcela »

Kdo je vůbec za tou firmou PayPal? Má PayPal někde nějaké sídlo? Má v Česku bankovní licenci? Na jejich webu nenajdete nic, žádnou informaci o sídle, o bankovní licenci. Nic o tom, kdo je ředitel, kdo firmu vede. Nic o historii firmy ... Prostě kaslíková na černo podnikající firma.
Uživatelský avatar
Klaus.V.
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 03, 2024 11:57 am

Re: PayPal

Příspěvek od Klaus.V. »

PayPal používá v Evropě bankovní licenci z Lucemburska,kde má sídlo.

https://newsroom.paypal-corp.com/2007-0 ... adquarters

Problématická je ale činnost PayPalu ve Spojeném království, především nyní po Brexitu.
Uživatelský avatar
Mickeymouse
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 18, 2024 9:22 am

Re: PayPal

Příspěvek od Mickeymouse »

PayPal provádí od roku 2022 transakce jinak, než dělal dříve, před rokem 2022. Nyní, od roku 2022 jdou transakce přes Lucembursko. A to dokonce transakce mezi plátcem a příjemcem platby v témže státě. Rozdíl je v tom, že u bankovních plateb v Eurozóně jsou převody zdarma, zatímco přes PayPal platíte poplatky a nevíte, co PayPal vymyslí, zda platba dojde k příjemci, nebo zůstane viset u PayPalu.
U plateb bankovním převodem je možno reklamovat transakci. V případě platby přes PayPal sice můžete také reklamovat, ale obvykle to je houby platné.
Odpovědět