Googl a Seznam

vše co souvisí se zřízením a provozem e-shopů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kazišuk
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 20, 2024 9:53 am

Googl a Seznam

Příspěvek od Kazišuk »

Nějak od podzimu 2019 postupně eviduju problémy s komunikací s českými zákazníky a s lidmi v Česku obecně.
Přibližně od konce jara 2020 jsou už ty problémy setrvalé a stále stejné. Napíši majl někomu, kdo používá majlboxy u Googlu nebo u Seznamu a přijde mi odpověď, že majlbox neexistuje nebo majlbox je plný. Někdy také, že uživatel majly nepřijímá. Nezbývá pak, než napsat dopis a poslat poštou. Postupem doby jsem se od adresátů dozvěděl, že můj majl jim nepřišel, že majly normálně přijímají a nemají přeplněný majlbox. A také jsem se dozvěděl, že naopak já prý nepřijímám majly, že můj majlbox neexistuje nebo že neodepisuju.

Tahle situace trvá už 5 let. Postupně jsem se (a nejen já), dobral ke zjištění, že Googl a Seznam prostě monitorují obsahy majlů svům uživatelům. Přitom rozhodují, co jejich uživatelé smí číst a psát, od koho smí dostávat majly, od koho naopak ne a komu smí a nesmí psát. Uživatelé majlboxů u Seznamu, to jsou domény:
seznam.cz
volny.cz
email.cz
centrum.cz

Uživatelé majlboxů na těchto doménách jsou prý tak "ochraňováni" před nepřáteli z vnějšího internetového světa. V podstatě tito uživatelé si smí psát pouze mezi sebou nebo se zahraničím na spřáteleném Googlu. Ten však dělá to samé na doménách gmail.com, hotmail, yahoo ap.
Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 09, 2023 5:51 pm

Re: Googl a Seznam

Příspěvek od Karlos »

psal jsem to tu na fóru už dřív, v jiným vlákně, že o Seznam se zajímá antimonopolní úřad:
https://www.irozhlas.cz/ekonomika/antim ... 110620_ava.
Česko je malinkatá zemička a když navíc 80% populace trpí diagnozou MZA, tak to má Seznam snadný. Stal se monopolním poskytovavatelem emailových služeb. Mnohem závažnější však jsou ty praktiky, které Seznam používá. Filtrování, cenzurování pošty, čtení obsahu majlů....
Uživatelský avatar
Zuzana
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 29, 2024 1:13 pm

Re: Googl a Seznam

Příspěvek od Zuzana »

Ta cenzura a kontrola pošty existovala kdysi v Československu. Tehdá soudruzi komunisti kontrolovali prosvěcováním dopisy, které měly odejít na nepřátelský "Západ" anebo odtamtaď přicházely. Soudruzi tenkrát také odposlouchávali telefonní hovory mezi Československem a nepřátelským "Západem". Toto zaniklo po listopadu 1989.
Představte si, že by jste dnes napsali dopis, odnesli na poštu a pracovnice pošty by si váš dopis přečetla a když by usoudila, že je nevhodný, tak místo aby jej odeslala, by jej hodila do koše. Podobně dopis pro vás by si listonoška přečetla a když by došla k názoru, že obsahuje nevhodný text, tak by dopis zničila, místo aby vám dopis doručila. Umíte si to představit? Tak tohle přesně dělá Googl a Seznam s emaily svých uživatelů. Prý své uživatele tak ochraňují. :D
Uživatelský avatar
Seznam
Příspěvky: 5
Registrován: pát dub 19, 2024 6:39 am

Re: Googl a Seznam

Příspěvek od Seznam »

Karlos píše: čtv zář 12, 2024 6:34 am Mnohem závažnější však jsou ty praktiky, které Seznam používá. Filtrování, cenzurování pošty, čtení obsahu majlů....
Informace mají dnes nevyčíslitelnou cenu. Tak proč je neshromažďovat? Google to dělá taky. Ukládáním cookies do uživatelských počítačů monitoruje co kdo dělá a informace pak prodává. Samozřejmě, že také monitoruje obsahy majlů uživatelům, kteří si u něj otevřeli majlbox.
Uživatelský avatar
Charlotte
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 09, 2023 10:46 am

Re: Googl a Seznam

Příspěvek od Charlotte »

Kazišuk píše: čtv zář 12, 2024 6:07 am Napíši majl někomu, kdo požívá majlboxy u Googlu nebo u Seznamu a přijde mi odpověď, že majlbox neexistuje nebo majlbox je plný. Někdy také, že uživatel majly nepřijímá.
Mám úplně stejný zkušenosti. Mám majl u francouzskýho operátora a majlová komunikace s lidmi v Česku je horror. Vlastně se skoro s nikým v Česku nedá majlovat. Všichni tam používají Seznam nebo Google. V případě Googlu nikdy nevíte, kdo vám píše. Google je Mekka obchodníků s drogama, afrických a ruských hackerů a podvodníků všeho druhu.
Odpovědět