podvodné firmy

vše o celním projednávání zásilek a mezinárodním obchodě
Uživatelský avatar
Miranda
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 08, 2024 7:19 am

podvodné firmy

Příspěvek od Miranda »

článek:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/pod ... 120700_job . Je nějaký osvědčený způsob, jak se tomu bránit a nenaletět?
Uživatelský avatar
remmidemmi
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 09, 2023 2:05 pm

Re: podvodné firmy

Příspěvek od remmidemmi »

To je zase článek... to ukazuje na zaostalost českých exportérů. Na ty podvodný kupující firmy je jednoduchý recept:
Prodejce vystaví kupujícímu fakturu do které zahrne prodejní cenu zboží, pojištění dopravy, dopravu do sjednaného místa dle podmínek Incoterm a bankovní poplatky. Pojištění dopravy, náklady na dopravu a bankovní poplatky, případně náklady na doklad o původu zboží si nutno zjistit předem. Fakturu prodejce pošle kupujícímu. Spolu s fakturou nutno poslat kupujícímu bankovní údaje prodejce, tj. název banky, IBAN, BIC. Prodejce požádá kupujícího, aby jeho banka vystavila Letter of Credit (LOC) s těmito parametry:
- neodvolatelný (irrevocable)
- splatný proti předložení faktury a nákladních listin
- LOC bude vystavený primary bank
- platnost LOC 90 dní

Když kupující bude poctivý, nechá vystavit LOC u jeho banky. Banka kupujícího podá zprávu bance prodejce. Banka prodejce vyrozumí prodejce. Ten odešle zboží a doklady dodá své bance. Banka prodejce inkasuje peníze z banky kupujícího, odečte si výlohy a peníze připíše na účet prodejce. Toto je standardní postup při mezinárodním obchodě.

Když kupující je podvodná firma, žádný LOC nenechá vystavit, protože buďto nemá bankovní účet nebo peníze. Obvykle následně začne smlouvat a psát, že zboží potřebuje strašně rychle atd... . V tom případě je dobré takového kupujícího poslat kamsi... :D
Uživatelský avatar
Yoshi
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 09, 2023 9:19 am

Re: podvodné firmy

Příspěvek od Yoshi »

u firmy tady v Anglii kde pracuju, chtěla nedavno česká firma Amaro s.r.o. objednat 10 tisíc kusů počítačů Raspberry. Prý pro školy v České republice. Jeden kus počítače vycházel na £4.70 a k tomu měly být další součástky, které Amaro s.r.o. nedokázala specifikovat. Jen těch deset tisích počítačů Raspberry bylo včetně pojištění, celního řízení a dopravy skoro 50 tisíc liber... To je asi 1.5 milionu Kč. A že prý zaplatí až po dodání přes letter of credit (LOC). Dali jsme jim nabídku, aby tedy do měsíce potvrdili. Žádný letter of credit jsme od nich neobdrželi a firma Amaro s.r.o. přestala dál s námi komunikovat. Podle českého obchodního rejstříku za Amaro s.r.o. stojí jediný člověk, ročník 1943 a firma Amaro s.r.o. má ve Spojeným království dluhy ve výši několika stovek liber. K zaplacení se nemá.
tvorba software a vývoj hardware na zakázku
Uživatelský avatar
benda
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 10, 2023 3:13 pm

Re: podvodné firmy

Příspěvek od benda »

V Česku podvádí téměř každá firma. Umožňuje to nefungující soudnictví, nejasné a zmatečné zákony. Nikdo v Česku nechce za práci platit a všichni tam chtějí být strašně bohatí a to teď hned. Na úřadech berou úplatky a podnikatelé podvádějí všude kde se dá. Čím víc na východ, tím je koncentrace podvádějících firem větší a větší. V západní části Česka, při hranicích s Německem je situace celkem normální, srovnatelná s Německem. Katastrofa je na opačné straně, na Moravě, tam okrádají všichni. Ostravsko a severní Morava, to je už úplná Sodoma Gomora. Zaostalé obyvatelstvo a všude se krade.
Uživatelský avatar
webátor
Příspěvky: 4
Registrován: úte srp 13, 2024 5:48 pm

Re: podvodné firmy

Příspěvek od webátor »

Yoshi píše: ned srp 11, 2024 8:17 am Podle českého obchodního rejstříku za Amaro s.r.o. stojí jediný člověk, ročník 1943 a firma Amaro s.r.o. má ve Spojeným království dluhy ve výši několika stovek liber. K zaplacení se nemá.
Jenže český obchodní rejstřík je plný chyb a naprosto nespolehlivý zdroj informací. Ten stařík, ročník 1943, může být klidně bílý kůň, nastrčená figurka a firmu Amaro s.r.o. můžou ve skutečnosti kontrolovat třeba Rusové.
Firma Amaro vznikla z původní redakce propagandistického časopisu Amatérské Radio, které existovalo od 50-tých let minulého století. Členové té komunistické redakce přežili ještě dalších 20 let po převratu v listopadu 1989.
délám weby na zakázku
Uživatelský avatar
Cobra
Příspěvky: 1
Registrován: sob srp 17, 2024 11:11 am

Re: podvodné firmy

Příspěvek od Cobra »

třeba internetovej Kaufland je taky zajímavá firma: www.kaufland.cz/ Nikde se mi nepovedlo najít kdo to provozuje. Sídlo firmy, IČO, DIČ.. prostě nic. Vypadá to, že to je provozovaný asi z Německa. Ale tak velký obchod by měl mít minimálně český DIČo a tím pádem nějaký sídlo v Česku.
Ještě zajímavější je systém prodeje. Vyzkoušel jsem to. Dal jsem do košíku nějaký věci a dospěl až k pokladně. Zargistroval jsem se. Hodilo mi to nějakou dopravu, připočetlo DPH a mohl jsem si vybrat platbu bankou nebo kartou. Ani před platbou to neřekne, kdo a jak zboží doručí. V odpovědích na nejčastější otázky jsem se dozvěděl, že dopravu vybere Kaufland až po zaplacení, a sice podle vlastního uvážení. :D To je fakt skvělé. Prý posílají kurýrními službami. Přitom jak kurýrní služby kradou, mi taky nemusí nic přijít. Co si na kom vezmu, když kurýrní služba napíše na jejich web, že zásilku doručila a přitom ji ukradnou?
Uživatelský avatar
Alex
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 19, 2024 3:55 pm

Re: podvodné firmy

Příspěvek od Alex »

Podle OR existují v Česku tři Kauflandy. Jeden managementový, druhý asi obchodní a třetí novější, asi elektronický. Jestli ty údaje z OR jsou pravdivé, to je těžko odhadnout. Který z těch kauflandů je zodpovědný za prodej přes web, to na kauflandským webu fakt není. Co jsem si všimnul, tak ty kauflandský ceny na tom jejich ešopu jsou často až o 50% vyšší než ceny německých firem na německé eBay a ještě mnohem vyšší než v německých obchodech třeba v Norimberku nebo v Mnichově.
Uživatelský avatar
Dr.DuckDuckGo
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 11, 2024 8:03 am

Re: podvodné firmy

Příspěvek od Dr.DuckDuckGo »

webátor píše: úte srp 13, 2024 10:47 pm Ten stařík, ročník 1943, může být klidně bílý kůň, nastrčená figurka a firmu Amaro s.r.o. můžou ve skutečnosti kontrolovat třeba Rusové.
Spíš to tipuju na Čínu, že mu číňani financují ten byznys a on jim je zavázánej a musí jim dodávat informace a kupovat od nich součástky a kdoví co. Prý to pak prodává přes aukro.
poskytuji ozvučování prostor, měření hluku, DJ služby na zábavních večírcích
Uživatelský avatar
žlutá.kavka
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 09, 2024 9:38 pm

Re: podvodné firmy

Příspěvek od žlutá.kavka »

český Aukro je taky pěkně vykutálená firma. Kdysi jsem tam krátce byla. To Aukro dělala podvody s DPH a tak jsem odešla. Princip podvodů byl docela jednoduchý. Byl postavený na řetězeném fakturování malinkatých částek. Funguvalo to takhle: prodejce vystavoval věci k prodeji a Aukro mu účtovalo průběžně malinkaté poplatky. Ty narůstaly. K tomu se ve finále, 1x za měsíc připočtla DPH. Jenže fakturace nebyla uzavřena a účtovalo se pořád dál a dál, až po několika měsících byl stav absolutně nepřehledný. Vše bylo elektronické a po 3 měsících se stará historie smazala. Takže nedohledatelné. Do účtovaných poplatků přichází také vratky. To jsou platby od Aukra prodejci, když se nějaký obchod nerealizuje, třeba kupující nezaplatí prodejci. Aukro by mělo vystavit dobropis. Jenže nevystaví. Pouze zapíše vratku do historie a k vratce neúčtuje DPH. Aukro vratky navíc prodejci ve skutečnosti nevrátí. Jen mu připíše body a nutí prodejce aby je vyčerpal dalším nabízením na Aukru.
Uživatelský avatar
Jarmila
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 28, 2024 8:06 am

Re: podvodné firmy

Příspěvek od Jarmila »

žlutá.kavka píše: ned srp 18, 2024 5:38 pm Do účtovaných poplatků přichází také vratky. To jsou platby od Aukra prodejci, když se nějaký obchod nerealizuje, třeba kupující nezaplatí prodejci. Aukro by mělo vystavit dobropis. Jenže nevystaví. Pouze zapíše vratku do historie a k vratce neúčtuje DPH. Aukro vratky navíc prodejci ve skutečnosti nevrátí. Jen mu připíše body a nutí prodejce aby je vyčerpal dalším nabízením na Aukru.
Přece když vystavím dobropis a jsem plátce DPH, musím účtovat DPH také v dobropisu. Oni ho v Aukru neúčtujou?
Odpovědět