GDPR ochrana osobních údajů

vše o sporech, pohledávkách (vymáhání pohledávek), soudy a advokáti
Uživatelský avatar
Zorina
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 07, 2024 6:13 pm

GDPR ochrana osobních údajů

Příspěvek od Zorina »

Řeším problém s českými zákazníky. Mám eshop na kterém si kupující něco vybere. Pak musí zadat údaje o sobě, o kupujícím: jméno, příjmení, adresu kam poslat a údaje o tom kdo platí. A právě tady je problém. Lidé z Česka odmítají uvést jak se jmenují, kam se má vybrané zboží poslat, kdo je plátce. Prý tyto údaje nesmím požadovat, prý jsou to osobní údaje. Chtějí vědět naopak ode mne, kam si mají přijet, kde si mají vyzvednout. Zjistila jsem, že to je výlučně problém s lidmi z Česka, někdy ze Slovenska. Ale už vůbec ne z Polska, ani z Německa nebo z Rakouska. Tam tyto potíže nejsou. Jak to s českými lidmi řešíte?
Uživatelský avatar
Miloš
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 11, 2024 7:05 pm

Re: GDPR ochrana osobních údajů

Příspěvek od Miloš »

Milá Zorino, už jsem to kdysi jednou řekl, tak znovu: "70% české populace jsou mentálně zaostalí alkoholici, kteří nechápou souvislosti dnešního světa". Jak si může někdo chtít dnes koupit něco na internetu a zůstat přitom anonymní? Takovém člověku můžu jen doporučit, aby si nejprve v Číně u Alibaby koupil velké balení dávek aplikace umělé inteligence a aplikoval si je 3x denně.
Uživatelský avatar
Venca
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 13, 2024 9:23 am

Re: GDPR ochrana osobních údajů

Příspěvek od Venca »

Zorino, to já znám. To je v Česku tak nějak normální. Asi nějaká nemoc. Já těmhle lidem vždycky napíšu, že vyzvednout lze osobně v Praze 8, ulice Mezi ploty. :D Tam je ústav profesora Chocholouška a tam se o tyhle nemocný lidi dobře postarají.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 26, 2024 7:49 pm

Re: GDPR ochrana osobních údajů

Příspěvek od Rafael »

primitivy, co mají tajný i vlastní jméno, jednoduše ignoruju.
Uživatelský avatar
Rita
Příspěvky: 6
Registrován: pon led 22, 2024 1:55 pm

Re: GDPR ochrana osobních údajů

Příspěvek od Rita »

Miloš píše: úte srp 13, 2024 10:49 am už jsem to kdysi jednou řekl, tak znovu: "70% české populace jsou mentálně zaostalí alkoholici, kteří nechápou souvislosti dnešního světa".
hmm, Milošku asi máte pravdu. Česko je na 3.místě na světě co do spotřeby alkoholu na hlavu. Dokonce i Rusko a Slovensko jsou dalece za Českou republikou.
https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der ... oholkonsum
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 24, 2024 10:22 pm

Re: GDPR ochrana osobních údajů

Příspěvek od Robert »

Ty data jsou dost starý, z roku 2016.
Uživatelský avatar
Ostravák
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 14, 2024 8:20 am

Re: GDPR ochrana osobních údajů

Příspěvek od Ostravák »

Rita píše: stř srp 14, 2024 11:41 am Česko je na 3.místě na světě co do spotřeby alkoholu na hlavu. Dokonce i Rusko a Slovensko jsou dalece za Českou republikou.
https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der ... oholkonsum
To bylo v roce 2016. Dneska jsme určitě už na 1.místě.
beru jakkoukoliv práci
Uživatelský avatar
Vanessa
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 13, 2024 11:29 am

Re: GDPR ochrana osobních údajů

Příspěvek od Vanessa »

ne nadarmo se říká: "Znojmo vidím dvojmo, Ostravsko vidím trojmo".
Uživatelský avatar
Kája
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 08, 2024 9:09 am

Re: GDPR ochrana osobních údajů

Příspěvek od Kája »

Teda bych rád věděl, jak se ta ochrana osobních údajů bude snášet s digitální občankou. V každým mobilu je přece SIM karta a operátor přesně vidí kde se nachází mobil a s kým komunikuje. Dosud se dala SIM karta koupit anonymně. Ale přece když v mobilu bude aplikace e-občanka, tak bude SIM karta automaticky přiřazená e-občance. Takže úřady budou sledovat každý krok občana.
Uživatelský avatar
česká.ovce
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 18, 2024 3:16 pm

Re: GDPR ochrana osobních údajů

Příspěvek od česká.ovce »

Z občana se stane e-občan. :(
Odpovědět