africká Zambie

vše co chcete vědět než založíte firmu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ostravák
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 14, 2024 8:20 am

africká Zambie

Příspěvek od Ostravák »

v tématu viewtopic.php?t=73&sid=ddd79f6ad3803edebef3dc49c79a6e1f mne napadlo, co tak podnikat v Africe, když česká měna je slabší než zambijská kwacha. Tak jsem vyhledal pro začátek, jestli to je vůbec možné:
https://www.eastafricabusinessconsultan ... foreigner/
Kupodivu to je docela snadné. Zdá se, že mnohem snazší než podnikání v Česku.
beru jakkoukoliv práci
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 24, 2024 10:22 pm

Re: africká Zambie

Příspěvek od Robert »

Hele ostraváku, tak tam odleť, založ tam firmu a podej nám sem hlášení jak to tam funguje a taky co tam produkuješ.
Uživatelský avatar
pirát
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 18, 2024 2:30 pm

Re: africká Zambie

Příspěvek od pirát »

Mě se Ostravákův plán na podnikání v Zambii docela líbí. Napadlo mne založit veřejně prospěšnou společnost na léčbu lidí s diagnozou MZA. Když vláda dá dotace, můžeme těmto lidem koupit letenku do Zambie. Tam založíme městečko Mzamzabwe. To bude městečko pro českou komunitu lidí s diagnozou MZA. Ti lidé se budou léčit prací. Přes den budou pracovat na poli, zalévat rostliny Canabis a z nich pak vyrábět canabisový sirup a canabisové doutníky. Večer pak kouřením canabisových doutníků a zapíjením canabisovým sirupem se vyléčí z MZA.
Uživatelský avatar
Malibu
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 16, 2024 7:13 pm

Re: africká Zambie

Příspěvek od Malibu »

Vloni na vánoce jsem byl týden v Zambii. Taky uvažuju, že tam přesídlím na dýl. Ubytování je jednoduché, v zimě se tam netopí. Internet je levný a dostupný. životní náklady nízké. Programovat můžu klidně z křesla u domečku v Zambii někde na venkově.
domek na venkově
domek na venkově
zambia-nature-house.jpeg (126.61 KiB) Zobrazeno 949 x
Uživatelský avatar
Richard.I
Příspěvky: 4
Registrován: ned dub 28, 2024 6:57 pm

Re: africká Zambie

Příspěvek od Richard.I »

V Zamibii teď docela frčí kurzy programování. Je o ně obrovský zájem. Za úplně krátký jednoduchý kurz, se vybírá od 400 USD. Delší kurzy stojí mnohem víc.
Uživatelský avatar
Hugo
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 09, 2023 5:14 pm

Re: africká Zambie

Příspěvek od Hugo »

Malibu píše: úte srp 20, 2024 9:01 am Vloni na vánoce jsem byl týden v Zambii.
Koukal jsem, že letenka z Prahy do Zambie vyjde tak okolo 20 tisíc českejch. Kolik tam stojí jídlo a na kolik vyjde nějaký ubytování? Umí domorodci anglicky, nebo jak jinak se tam dá domluvit? Je tam vážně zájem o kurzy programování? Neumím si to vůbec představit ... Můžeš nám napsat jak to tam vlastně funguje? :D
vývoj elektronických automatů na zakázku
Uživatelský avatar
Malibu
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 16, 2024 7:13 pm

Re: africká Zambie

Příspěvek od Malibu »

Tak trochu popis jak to teda funguje v Zambii :D teda fakt, doopravdy.
Nevyplatí se investovat do ničeho trvalejšího, protože nikdy nevíte, kdy se vymění vládce a vše bude jinak. Momentálně je Zambie přátelská. Netřeba víza. Obecně se dá domluvit anglicky. K podnikání se nutno zaregistrovat. Potřebujete místního společníka, ten pak vyřizuje ty úřední záležitosti a ví komu kolik kde dát. Korupce je všude, Ale oni to nějak jako korupci neberou. Je to jejich způsob byznysu. Na nějaký účetnictví a účtenky prostě zapomeňte. Dost se smlouvá o cenách. Je potřeba mít přehled a výdrž ve smlouvání. Jídlo problém není, jen je potřeba dodržovat hygienu. Hotely v Lusace jsou v pohodě. Na venkově je to prostě venkov. :lol:
Skutečně tu frčí kurzy programování a také turistika a nějaká spoluúčast na zemědělství je asi možná. Pod pojmem "programování" se spíše myslí dělání webů a jak co kde hacknout, jak se dostat do cizích účtů a tak. O to je asi největší zájem v těch kurzech. Provozovatelé kurzů musí zajistit přístup k internetu (není problém) a počítače, notebooky, protože lidi je nemají.
Pro začátek doporučuju tak 2-týdenní turistickou návštěvu. Pár dní v Lusace, pár dní na venkově. Posbírat kontakty a doma si vše rozmyslet.
Uživatelský avatar
Alfons
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 24, 2024 6:17 pm

Re: africká Zambie

Příspěvek od Alfons »

pirát píše: úte srp 20, 2024 8:11 am Mě se Ostravákův plán na podnikání v Zambii docela líbí. Napadlo mne založit veřejně prospěšnou společnost na léčbu lidí s diagnozou MZA. Když vláda dá dotace, můžeme těmto lidem koupit letenku do Zambie. Tam založíme městečko Mzamzabwe. To bude městečko pro českou komunitu lidí s diagnozou MZA. Ti lidé se budou léčit prací. Přes den budou pracovat na poli, zalévat rostliny Canabis a z nich pak vyrábět canabisový sirup a canabisové doutníky. Večer pak kouřením canabisových doutníků a zapíjením canabisovým sirupem se vyléčí z MZA.
Piráte, tvůj podnikatelský plán je naprosto skvělý, ale ještě si ho trošku propočítej. Koukni, v Česku je asi 70-80% osob s diagnozou MZA. To máš asi 7 až 8 milionů lidí. Takže pro 7 milionů lidí potřebuješ letenky po 20 tisících Kč. To máš 140 miliard Kč. To ti vláda jako dotaci nedá. Musíš sehnat investora.
A za druhý, představ si to české městečko Mzamzabwe o 7 milonech obyvatel v Zambii. To bude spíš česká megapole, ne?
A za třetí, když z Česka odcestuje 7 milionů lidí, sice nemocných s diagnozou MZA, do Zambie, tak v Česku zbyde jen 3 miliony lidí. To by v Česku už nic nefungovalo, ledaže že by jsi zase ze Zambie dovezl do Česka 7 milionů Zambijčanů. Zájem Zambijčanů o přemístění do Česka by byl jistě veliký. :lol:
Zkus to ještě promyslet. Držím palce.
Uživatelský avatar
Edward
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 10, 2024 8:33 am

Re: africká Zambie

Příspěvek od Edward »

Zrovna jsem četl zprávu, teda ne v českých médiích, ale ve Financial Times, že před 2 dny pan Xi uspořádal v Pekingu celoafrický meeting vládců afrických zemí. Čína jim nabízí masivní investice, společné podniky atd atd.
Tak mne napadlo zabývat se myšlenkou založit si firmu někde v Africe. Napadla mne Rwanda. To je ten stát, celkem stabilní a civilizovaný, kam chtěl minulý britský premiér Rishi Sunak lifrovat ty ilegální imigranty. Tady je pěkný jasný návod na založení firmy: https://rdb.rw/wp-content/uploads/2018/ ... oklet1.pdf a zde ještě podrobněji: https://org.rdb.rw/business-registration/
Uživatelský avatar
Ojojo
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 12, 2024 9:51 am

Re: africká Zambie

Příspěvek od Ojojo »

Pozdravy vsem ceskymu lidu. V rocich 1994 jsem studovala medicine v ceske republice. Dnes ziju v Senegalu. Nabizim pomoci vsem, kdo chteji podnikat v Senegalu. Nebat se a piste. Muzete cesky anglicky a francouzsky.

Salutations à tous les Tchèques. En 1994, j’ai étudié la médecine en République tchèque. Aujourd’hui, je vis au Sénégal. J’offre de l’aide à tous ceux qui veulent faire des affaires au Sénégal. N’ayez pas peur et écrivez. Vous pouvez écrire le tchèque, l’anglais et le français.
Odpovědět