účetnictví

vše co souvisí s provozem firmy
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Re: účetnictví

Příspěvek od Martina »

Mirda píše: čtv led 18, 2024 8:51 am Mám podobnou otázku, můžu prodat moje auto mé firmě v Anglii? Jestli jo, jak to mám udělat?
Ano, můžete převést, prodat Vaše auto na vaší firmu. Musíte sepsat smlouvu o prodeji vozidla, kde na jedné straně budete VY - prodejce a na straně druhé bude ředitel firmy v Anglii, který na firmu vozidlo koupí. Podpisy nemusí být ověřené, ale musíte mít doklad o zaplacení. Doporučuji platbu bankovním převodem, nikoliv v hotovosti. Platby v hotovosti jsou max. £100. Kopii smlouvy o prodeji musíte dodat účetnímu, který vede účetnictví firmě v Anglii. Platí ta samá pravidla, jak při nákupu nemovitosti.
Uživatelský avatar
Martina
Site Admin
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 06, 2023 5:18 pm

Re: účetnictví

Příspěvek od Martina »

Zora píše: pát led 19, 2024 3:35 pm prosim vás, existují v anglickým účetnictví nějaké odpisy majetku? Jestli jo, jaké jsou odpisové doby?
Majetek se odepisuje dle účetních předpisů. Ty jsou zaneseny v účetním programu a provádí se víceméně automaticky. Váč účetní toto zcela jistě zná.
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 07, 2023 6:28 pm

Re: účetnictví

Příspěvek od Lukas »

můžu si dát do účetnictví anglický firmy náklady na home office v Česku?
Uživatelský avatar
Jack
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 12, 2023 9:04 am

Re: účetnictví

Příspěvek od Jack »

Lukas píše: ned bře 17, 2024 10:29 pm můžu si dát do účetnictví anglický firmy náklady na home office v Česku?
jistěže jo, je jedno jestli si někde pronajímáš kancl nebo máš kancl doma. V každém případě vždyckly máš náklady na energie. V domácím kanclu máš menší náklady, tím pádem budeš mít větší zisk. Ve vyspělých státech je snaha, aby firmy ušetřily na provozních nákladech. Tak odsouvají kanceláře na domácí kanceláře nebo offshore. Třeba odsouvají call centra do levných třetích zemí. Náklady si tak sníží, nemusí mít ohromné kancelářské budovy. Do účetnictví si pak normálně dávají náklady na kanceláře v home office a ve třetích zemích. Třeba call centrum o 50 lidech je ve skutečnosti 50 home offices v bytech kdesi v asii. Můžeš domyslet jak vypadá domácí office třeba v Brazílii, kde sedí ženská na telefonu a vyřizuje dotazy od evropské zásilkové velkofirmy.. :D
Uživatelský avatar
Holub
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 06, 2024 7:35 pm

Re: účetnictví

Příspěvek od Holub »

Jenže v Česku finanční úřad velmi pozorně zkoumá náklady na home office. Představ si českou firmu, v které bude většina zaměstnanců pracovat z domova. Třeba nějaké softwarová firma nebo projekční firma. Projektanti, vývojáři, účetní, ti všichni budou pracovat z domova. Tahle firma nebude platit těžký prachy za kanceláře, ale bude si dávat do nákladů peníze, které vyplácí svým zaměstnancům jako příspěvek na jejich home office. Tohle finanční úřad v Česku těžko spolkne. Hned budou všichni podezřelí a finančák bude dávat pokuty a dodaňovat jak utržený ze řetězu.
Uživatelský avatar
Richard.I
Příspěvky: 4
Registrován: ned dub 28, 2024 6:57 pm

Re: účetnictví

Příspěvek od Richard.I »

Dříve jsem provozoval v Česku, na Moravě softwarovou firmu. Když jsem platil softwárářům, kteří byli jen na smlouvu a byli z Česka, tak to ještě jakžtakž na českým FÚ prošlo. Ale když jsem platil softwárářovi do Thajska nebo Brazílie, tak to mi český FÚ z účetnictví vyhodil. Takže jsem přemístil firmu do Anglie a na Moravě jsem to zrušil. Dneska normálně platím offshore softwárářům po celým větě a nemám žádný potíže.
Uživatelský avatar
Barbie
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 12, 2024 8:04 am

Re: účetnictví

Příspěvek od Barbie »

Dostala jsem do firmy dotaci. Jakým způsobem mám dotaci zaúčtovat? V nabídce v účetnictví mám dotaci jen ve vydáních, ale ne v příjmech.
Uživatelský avatar
chroust
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 03, 2024 4:13 pm

Re: účetnictví

Příspěvek od chroust »

jestli máte firmu LTD, pak v účetnictví v příjmech nabídku na dotaci neuvidíte. Dotaci zaúčtujete jako normální jakýkoliv jiný příjem.
lada1979
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 08, 2023 11:53 am

Re: účetnictví

Příspěvek od lada1979 »

nevíte náhodou kde v čem a jak podnikat, abych nemusel vést účetnictví?
Uživatelský avatar
TonyPony
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 08, 2023 10:29 am

Re: účetnictví

Příspěvek od TonyPony »

lada1979 píše: pon srp 26, 2024 3:49 pm nevíte náhodou kde v čem a jak podnikat, abych nemusel vést účetnictví?
V každý zemi to je jinak. Ve Spojeným království musíš vést účetnictví vždy. Ve Francii a Německu také. Naopak v Africe asi žádný účetnictví vést nemusíš. V Česku je to tak půl na půl, jak kdy. Třeba profese "sexuální umělkyně v terénu" nebo "sexuální umělec v terénu" účetnictví nevedou a daně neplatěj. Naopak stánek s občerstvením v Česku účetnictví vést musí a daně platit také musí, Tak si vyber. :D
Odpovědět