u jakého poskytovatele otevřít eshop?

vše co souvisí se zřízením a provozem e-shopů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 07, 2023 6:28 pm

u jakého poskytovatele otevřít eshop?

Příspěvek od Lukas »

rozhodl jsem se konečně zřídit eshop. Narazil jsem ale na problém, kde u kterýho poskytovatele eshop otevřít. Zjistil jsem, že musím mít doménu a prostor na nějakým serveru u nějakýho poskytovatele. Máte nějaké zkušenosti?
Uživatelský avatar
Haryk
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 09, 2023 2:10 pm

Re: u jakého poskytovatele otevřít eshop?

Příspěvek od Haryk »

mám zde na fóru nabídku
viewtopic.php?t=18&sid=2d319351a58dce9ab50c88896a1dfaa9
Můžeme se domluvit i na jiných konfiguracích. :D
Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 09, 2023 5:51 pm

Re: u jakého poskytovatele otevřít eshop?

Příspěvek od Karlos »

Jsem to tu psal v sousedním vlákně

viewtopic.php?t=13&sid=2a87f4826815bd521ba64f8c4c9cbdb0

Určitě doporučuju volit podle toho, kde chceš prodávat. Jestli chceš prodávat jen v Česku, potřebuješ českou doménu a eshop u nějakýho poskytovatele v Česku. Budeš muset rozmyslet, jak budou lidi na tvým eshopu platit. Jestli kartou nebo tradičně převodem do banky nebo jim budeš posílat na dobírku. Právě způsob placení souvisí s výběrem, kde umístit eshop. Když budeš chtít, aby ti platili on-line kartou, musíš mít smlouvu s nějakým kdo provozuje platební bránu a jejich software musíš nainstalovat do tvýho eshopu.
Když budeš chtít prodávat mimo Česko, doporučuju doménu .com a poskytovatele prostoru někde mimo Česko. Ideální je v Anglii. S tím musíš rozmyslet, kdo bude provozovatelem eshopu. Jestli ty osobně nebo česká firma nebo založiš firmu v Anglii. Na tom pak bude záviset kde bude mít firma účet, u jaké banky v jaké zemi a kde bude vést účetnictví a jakým způsobem bude přijímat platby od zákazníků.
Vidiš jak to všechno na sobě závislý? :D
Uživatelský avatar
Haryk
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 09, 2023 2:10 pm

Re: u jakého poskytovatele otevřít eshop?

Příspěvek od Haryk »

Karlos píše: úte dub 09, 2024 7:59 pm ... jKdyž budeš chtít, aby ti platili on-line kartou, musíš mít smlouvu s nějakým kdo provozuje platební bránu ...
Může použít třeba PayPal a přes něj brát platby.
Odpovědět